Zgrubienie okolicy kostki u 7-letniego dziecka

Na stopie obok kostki od strony zewnętrznej u 7 latka pojawiło się zgrubienie. Wygląda to jakby miał dwie kostki. Jeśli wygnie stopę do strony wewnętrznej guzek jest większy od kostki. Skóra w tym miejscu jest lekko brązowa i lekko twarda. Syn często skarży się na bóle nóg szczególnie. Morfologia wykazała poziom wit. D3 19,6 ng/ml, płytki krwi na poziomie 478 ( norma 170-450), limfocyty 5,45 ( norma 1,5-5,0), %limfocytów 64,4 ( norma 25-50). Czy ten guzek może być zmianą złośliwa.Skąd te bóle.

Piotr Pilarski

Na podstawie opisu nie można odpowiedzieć na pytanie. Sugeruje wizytę u pediatry.

Pozdrawiam.