Zgrubienie pod blizną po cesarskim cięciu

Witam mam pytania takie iz 5 lat temu przeszlam cesarskie ciecie i wszystko zagoil sie dobrze. Jakies 2 lata temu wyskoczyl gozek tuz pod blizna od tego czasu znacznie urósl jestem szczupla osoba a narosl odstaje i przeszkadza boli gdy mocnie sie w nia uderze czasem w polowie podbrzusza czuje delikatne dretwienie jak po znieczuleniu. Mieszkam teraz na stale za granica i nie mam zaufania do tutejszych lekarzy stad pytania co to moze byc?dziekuje i czekam na odpowiedz

Witam. Bez badania ciężko jednoznacznie stwierdzić. Bliznowiec raczej nie. Może to być zmiana pozapalna, np. związana z pozostałym fragmentem nici. Zmianę warto usunąć chirurgicznie. To zabieg w znieczuleniu miejscowym. Zrobiony odpowiednio spowoduje, że blizna będzie ładniej wyglądała. Pozdrawiam

Guz powstaly w takim miejscu i w takim czasie wymaga koniecznie diagnostyki: USG i biopsji gruboiglowej.
Z reguly charakter takiej zmiany jest lagodny. Wymaga jednak miejscowego wyciecia,
Zalecam wizyte u lekarza - jesli nie chce pani leczyc sie zagranica, wystarczy zaplanowac wizyte podczas pobtu w kraju (1. USG, 2 Chirurg lub Ginekolog)

Prof. dr hab. n. med. PaweĹ Surowiak

Szanowna Pani - aby ocenić co się stało - należy przede wszystkim Panią zbadać: może to być, niewchłonięty szew wewnętrzny, włókniak, tłuszczak.
Na to pytanie można odpowiedzieć jedynie poprzez badanie bzpośrednie
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog