Zgrubienie pod pachą a powiększone węzły chłonne

Witam. Mam 17 lat i od 3 miesięcy pobolewają mnie piersi. W tej chwili jestem ok. tydzień przed okresem. zaniepokoiłam się, ponieważ wczoraj stojąc przed lustrem zauważyłam zgrubienie pod lewą pachą. Jest miękkie, nie wyczuwam żadnych guzków. Nie odczuwam bólu, jedynie dziwne uczucie, że po prostu mam coś pod pachą. Nie wyczułabym ich gdybym nie spojrzała w lustro. Lewa pacha wydaje się zwyczajnie większa. Nie wiem czy to węzły chłonne, bo podobno one w trakcie powiększenia są twarde. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane przez Ciebie objawy najczęściej mogą być spowodowane m.in. powiększonymi węzłami chłonnymi,nieprawidłowościami tkanki gruczołowej czy zmianą łagodną piersi.
W Twoim wieku rak piersi należy do rzadko spotykanych zmian.
Węzły chłonne podczas powiększania mogą mieć różną spoistość, przyleganie do podłoża czy tkliwość.

W opisanej sytuacji wskazane byłoby zbadanie piersi obiektywne przez lekarza, a także ewentualnie wykonanie badania USG.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl