Zgrubienie pod pachami

Witam serdecznie, od paru dni wyczuwam pod pachami lekkie zgrubienia, "fałdki" podskórne, które mnie nie bolą i w zasadzie nie umiem stwierdzić, czy miałam je "od zawsze", tylko nie zwracałam na nie uwagi, czy pojawiły sie teraz. Są jakby w rodzaju pogrubionej żyły, która leży pod naskórkiem. Nie ukrywam, że bardzo mnie to zaniepokoiło. Dodam również, iż moja mama ma niemal identyczną "budowę" swojej pach, więc zastanawiam się, czy to możliwe, że taka ich "uroda". Nie wiem, czy ma znaczenie to, iż miałam wycinane w jednej i drugiej piersi gruczolakowłókniaki, zmiany okazały się łagodne. W pażdzierniku byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa i wszystko okazało się w porządku. Od dawno zmagam się z mastopatyczna budową piersi przed każdą miesiączką. Ponadto mam zespół policytycznych jajników, objawiący się nieregularnymi miesiączkami oraz ostrymi zmianami ropnymi na twarzy. Proszę o odpowiedź, czy są duże powody do niepokoju w mojej sytuacji, gdyż przyznam, że miewam najgorsze myśli. Wizytę kontrolną u onkologa, który przeprowadzał zabiegi piersi mam dopiero 18 lutego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Z tego, co Pani pisze, ewentualne zgrubienia mogą odpowiadać prawidłowej tkance piersi (tkanka gruczołowa nie jest jednorodna, szczególnie u młodych kobiet i może się zmieniać pod wpływem temperatury) lub zmianom mastopatycznym.

Nie sądzę, aby mogło być to coś innego, mając na uwadze fakt zbadania Pani przez ginekologa w październiku. Proponuję spokojnie czekać na kontrolną wizytę u onkologa prowadzącego.

Pozdrawiam serdecznie