Zgrubienie pod skórą po upadku i uderzeniu w głowę u 15-miesięcznego dziecka

Witam Mój 15 miesięczny synek upadł 3 tygodnie temu i uderzył się w główkę a dokładniej w czoło był przytomny, nabił sobie dużego siniak. Tego siniaka już nie ma i opuchlizna też zeszła ale jak dotykam to miejsce to wyczuwam pod skórą zgrubienie, coś twardego- co to jest? czy to jest guz, który jeszcze się nie zagoił?czy powinniśmy zrobić tomografie komputerową?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. To normalne zjawisko uwapnienia krwiaka, w późniejszym czasie on twardnieje i pozostaje taki ślad.