Zgrubienie pod uchem, ból głowy i zatkany nos u 5-latki

Moja pięcioletnia córka od czterech dni skarży się na ból po niżej prawego ucha. gdy dotykam, boli. zauważyłam że jest tam uwypuklenie o wielkości jednego centymetra. Dodatkowo jest marudna, boli ją głowa i mówi jakby miała zatkany nos. Dodam że tydzień temu miała kaszel i katar. Co może być tego przyczyną? Proszę o odpowiedż!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
proszę zgłosić się z córką do pediatry. Należy w pierwszej kolejności wykluczyć zapalenie ucha, a w razie rozpoznania choroby ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia.