Zgrubienie śluzówki w lewej zatoce szczękowej

WItam, chciała bym się dowiedzieć czy zgrubienie śluzówki w lewej zatoce szczękowej to coś poważnego?? Miałam rezonas głowy i wyszło takie "coś " i jeszcze uwięźnięty płyn w szczycie lewej piramidy. Nie mam pojęcia co to oznacza, lekarz któremu pokazałam wynik RM powiedział że musiałam mieć zapalenie zatok, a ja nie choruję na zatoki. jedynie bolały mnie zęby po lewej stronie, których nie udało sie wyleczyć i musiałam usunąć. Była to górna 6 i 8 ( często puchłam od tych zębów. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy to stan poważny.. i tak i nie. Oczywiście nie jest to zagrożenie życia jednak polecałbym konsultację z otolaryngologiem. Rzeczywiście pogrubienie śluzówki najczęściej jest wynikiem stanu zapalnego. Możliwe iż ból zębów jaki Pani opisuje był właśnie wynikiem w/w a nie dokładnie zębów. Wskazana jest wizyta u wspomnianego lekarza.