Zgrubienie w jamie ustnej u 19-latka

Witam, wykryłem ostatnio w jamie ustnej, pod zębami od strony wewnętrznej taką poduszeczkę. Nie boli, nie odgranicza się od reszty, nie jest widoczna, ale jest wyczuwalna językiem jako zgrubienie, poduszeczka. Lekarz nie wiedział co to jest i dostałem skierowanie do laryngologa, ale wizyta dopiero za miesiąc, wobec tego moje pytanie - co to może być i czy to coś niebezpiecznego?

Z takimi zmianami w jamie ustnej najlepiej zgłosić się do lekarza stomatologa specjalisty chirurgii stomatologicznej. Mogą to być bardzo różne rzeczy, a może to prawidłowa anatomia jamy ustnej, której wcześniej Pan nie zauważył. Bez zbadania pacjenta ciężko cokolwiek więcej powiedzieć.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
www.vital-dent.pl

Do postawienia rozpoznania lepszy byłby w tym przypadku dentysta. Może Pan zgłosić się do poradni stom., która ma podpisaną umowę z NFZ (bez skierowania). Bez badania trudno postawić rozpoznanie, ale najczęściej są to zupełnie niewinne szczegóły anatomiczne.

Ale jaki lekarz nie wiedział co to , bo jak stomatolog no to faktycznie dziwne , ale jeżeli rodzinny to radziłbym najpierw odwiedzić stomatologa , bo przyczyna może być prozaiczna