Zgrubienie w okolicy mostka po lewej stronie

Witam mam pytanie do chirurga .W okolicy mostka po lewej stronie wyczuwam zgrubienie wielkosci grochu.Przeswietlenie rtg mostka bez widocznych zmian.Bol czuje lekki przy wysilku.Wizyte mam u chirurga dopiero w marcu.Zgrubienie to jest tak jakby chrzastka,czy mam sie bac czy spokojnie czekac na wizyte u chirurga.Pozdrawiam i oczekuje na podpowiedz.

Witam. Bez badania klinicznego = palpacyjnego określającego konsystencję, ruchomość zmiany względem podłoża oraz skóry, wyglądu skóry nad zmianą, bolesności itp itd nie mam jak Pana postraszyć.

NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! Nie jestem w stanie nic powiedzieć bez zbadania pacjenta! Nie chce mi się wierzyć , że w Katowicach czeka się na wizytę u chirurga 3 miesiące , proponuję znaleźć ośrodek , gdzie będzie Pan przyjęty w ciągu tygodnia lub ostatecznie ostry dyżur w szpitalu , zż