Zgrubienie w piersi

Witam, mam 29 lat. Mam dwoje dzieci (3lata i 1,5 roku). Oboje karmiłam piersią, przy czym pierwszą 9 miesięcy a drugie tylko 3 miesiące. Od jakiegoś czasu wyczuwam jakieś zgrubienie w prawej piersi, Ta pierś także mnie boli, a ból promieniuje aż pod pachę. Dodam jeszcze, że biorę pigułki antykoncepcyjne. Czy to może być coś poważnego?
29 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zachęcam do wizyty u ginekologa. Niestety bez możliwości badania lekarskiego ani zebrania dokładnego wywiadu trudno jest wnioskować co do potencjalnego charakteru guzka. W Pani wieku większość zmian w piersiach to zmiany łagodne, aczkolwiek każda zmiana wykryta w piersiach niezależnie od wieku wymaga sprawdzenia.

Młody wiek oraz karmienie piersią działa na Pani korzyść. Większe zagrożenie rakiem jest zawsze w przypadku występowania nowotworu piersi u członków najbliższej rodziny.

Pozdrawiam serdecznie