Zgrubienie w piersi - czy to coś poważnego?

Córka ma 17 lat, jest wysoka, szczupła i ma bardzo małe piersi (miseczka A). Rozwijała się dość późno, więc piersi też pewnie jeszcze są w trakcie rozwoju. Od niedawna boli ją jedna pierś, wyczuła tam zgrubienie o podłużnym kształcie, które jakby się powiększyło i przemieściło - było z boku jest wyżej. Ta pierś jest twardsza, druga jest bardziej miękka.

Martwi mnie to i dlatego bardzo proszę o opinię.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

U nastolatek piersi ulegają ciągłym przemianom ze wzgledu na proces dojrzewania. Można w nich wyczuwać czasami zgrubienia i zagęszczenia, co wynika z małej zawartości tkanki tłuszczowej a rozwoju tkanki gruczołowej. W tym wieku nie notuje się nowotworów piersi, czasami mogą pojawiać się jednak łagodne guzki, np. gruczolakowłókniaki.

Proponuję wizytę u lekarza, który zbada córkę i stwierdzi czy zmiana jaką córka wyczuwa to wynik fizjologicznego dojrzewania czy łagodnej zmiany w piersi.

Pozdrawiam serdecznie