Zgrubienie w płatku ucha

Wyczułem zgrubienie w płatku lewego ucha. Jako że leczę się na inną chorobę u dermatologa, powiedziałem mu o tym problemie. Lekarz zapisał maść i kazał smarować zgrubienie twierdząc, że być może to stan zapalny. Jeśli to nie pomoże to czy prosić lekarza o skierowanie do chirurga lub otolaryngologa czy może do szpitala na operację?

Witam! Tego typu zmiany zapalne są dość często spotykane. Jeśli nie powodują objawów klinicznych w postaci bólu czy zaczerwienienia nie ma powodów do wdrażania leczenia chirurgicznego.