Zgrubienie w szwach po usunięciu cysty z nerki

Dzień dobry,mąż miał 26 -03-2014,operację usuwającą cystę z lewej nerki,nerka została zachowana.Teraz po nie całych dwóch miesiącach nad szwami po operacyjnymi widoczne jest zgrubienie,dość twarde.Nie wiemy czy to obwiązywać bandażem elastycznym,czy tak to zostawić.Przy wypisie ze szpitala nikt nie poinformował co dalej robić,jedyne to żeby zgłosić się po wynik .Wynik według lekarz jest w miarę dobry,za pół roku tylko trzeba zrobić rezonans,ale wtedy nawet nie obejrzał .Z góry dziękuję.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - bardzo trudno o adekwatną odpowiedz, nie widząc Pacjenta. Proponuję zgłosić się do lekarza operującego lub chirurga.
Pozdrawiam, dr n. med. Wojciech Kawiorski, chirurg ogólny, chirurg gastroenterologiczny, chirurg onkolog i proktolog,

Witam, zgrubienie w bliźnie to zapewne jej kelloidowy przerost - nic groźnego. Pokazać trzeba chirurgowi. Gdyby się to przypuszczenie potwierdziło najpewniej zaleciłbym rozpocząć masowanie maścią ze sterydem oraz contratubexem.