Zgrubienie z ropą na palcu

Witam. 4 miesiące temu pojawiło się u mnie zgrubienie na palcu jakby czyrak, kropka z ropą. Leczyłam ok. 2 tygodnie po czasie leczenia pewnego dnia odpadło samo, teraz jednie została blizna. I mam pytanie jaka mogła być przyczyna tego zjawiska i czy to może się jeszcze u mnie pojawić? Dodam, że pojawiło się w czasie gdy zachorowałam na grypę(jeżeli to ma ze sobą jakiś związek) a kilka dni później zaczęly wyrzynać się zęby do tego choruję na nerwicę.

W wyniku spadku odporności w przebiegu grypy doszło do miejscowego niewielkiego zakażenia skóry w obrębie palca i to zapewne było podstawą wytworzenia się niewielkiego ropnia. Takie stany niestety mogą nawracać w przypadku spadku odporności organizmu.