Zgryz otwarty a leczenie chirurgiczne

Witam, byłem dziś u ortodonty, powiedział, że mam wadę zgryzu tzw. zgryz otwarty. Prawdopodobnie, potrzebne będzie leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Pani ortodontka wspominała, że ten zabieg chirurgiczny może zrefundować nfz. Moje pytanie brzmi, czy będę musiał długo czekać? Ile kosztowałby zabieg prywatnie? Nie wiem, czy mnie będzie stać, żeby wyłożyć z własnej kieszeni na operację. Z drugiej strony jednak nie chcę czekać długo, proszę o pilną odpowiedź.

Magdalena StusiĹska

Witaj,
na zabieg refundowany oczekuje się dość długo nawet do roku- ale z racji że nie jest to zabieg pilny warto poczekać zamiast płacić niebagatelną kwotę za prywatną klinikę.