Zgryz otwarty boczny a aparat na stałe

Czy zgryz otwarty boczny da się wyleczyć całkowicie aparatem stałym?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie zgryzu otwartego w pierwszej kolejności powinno obejmować elimincję przyzwyczajeń tj.: ssanie palca, tłoczenie języka itp. W cięższych przypadkach leczenie zgryzu odbywa się poprzez modyfikację wzrostu szczęk przy użyciu aparatów ortodontycznych, ekstruzji zębów przednich, a nawet leczenia ortodontyczno-chirurgicznego.