Zgrzytanie w żuchwie podczas otwierania ust

w poniedziałek przy gryzieniu bardzo twardej gruszki usłyszałam zgrzy w żuchwie, ktory pozostał, przy otwieraniu buzi ,gryżieni do chwili obecnej, we wtorek udałam się do chrurga stematologii,który powiedział,że zostanie mi to do końa życia muszę uważać przy otwieraniu buzi nie ziewać itd, Nauczyć się z tym żyć nie dał skierowania na żadne prześwietlenie ani badania. Czy naprawdę muszę już cerpieć do końca życia czy mogę jeszcze z tym coś ztobić. Proszę o podpowiedź. Serdecznie dziękuję pozdraw

Przede wszystkim trzeba zgłosić się do lekarza stomatologa, który specjalizuje się w leczeniu dolegliwości stawu skroniowo-żuchwowego podejrzewam,że taki lekarz pomożę i na pewno nie będzie trzeba cierpieć do końca życia.Niestety nie jestem w stanie nikogo takiego polecić w Gdyni okolice Warszawy tak.