Zgrzytanie zębami podczas snu u 5-letniego syna

Witam Podczas snu mój 5 letni syn zgrzyta zębami. Bardzo głośno rano sprawdzałem żabki i są poscierane. Trwa to już dosyć długo jak mam temu zapobiec? Pozdrawiam i dziękuje za odp

Witam. Najczęstsza przyczyną zgrzytania zębami u dzieci są czynniki psychiczne. Czasami bodźcem jest stres przeżywany w ciągu dnia, zdarza się, że dziecko zaczyna zgrzytać, gdy boli je ucho lub gdy wychodzą mu nowe zęby. Impulsem do nocnego zgrzytania zębami są też przeżycia – nierozładowana w ciągu dnia złość, trudne sytuacje w przedszkolu lub w szkole, znaczące zmiany w rodzinie – rozwód rodziców, narodziny nowego dziecka, kłótnieBruksizm towarzyszy dzieciom nadpobudliwym,
dodatkowo, bardziej podatne na zgrzytanie zębami są dzieci, które długo używały smoczka. Proszę zgłosić się z dzieckiem do dentysty, być może będzie trzeba zlecić wykonanie szyny nagryzowej.