Zgrzytanie zębami u 1,5-rocznego dziecka

Witam. Mam pytanie, moj synek ma 1,5r. Przez ostni nie dlugi okres zgzyta zabkami, nie wiem od czego. Nie zbyt czesto przewaznie w nocy. Co to moze byc ? A przez ostatnie 3dni ma nie mily zapach z buzi ropa, yroszke to ustaje ale nie wiem od czego i co to. Czy moglby ktos mi pomoc, wyjadnic. ? Z gory dziekuje.

Dzień dobry, dzieci zgrzytają często z powodu nierówności w zgryzie. Często po jakimś czasie zgrzytanie ustaje. Czasem zgrzytanie jest dodatkowym objawem, jeżeli dziecko ma pasożyty. Natomiast nieprzyjemny zapach z buzi może świadczyć o problemach z dziąsłąmi czy wyrzynaniem się zębów trzonowych. W takiej sytuacji też występuje zgrzytanie. Radzę pokazać dziecko lekarzowi stomatologowi.