Zgrzytanie zębami u 5-latki

Witam mam pięcioletnią córkę od ponad 4-5 miesięcy zgrzyta zębami nie wiem co mam robić odrobaczała ją już 3 razy i dalej zgrzyta proszę pomóżcie bo nie wiem co mam robić a może coś mi doradzicie z góry dziękuję Magorzata

Dzień dobry,
proszę się zbytnio nie przejmować samym zgrzytaniem zębami, bardzo wiele dzieci w tym wieku zgrzyta. Nie jest to spowodowane robakami, dzieci są bardzo labilne emocjonalnie w tym wieku. Ich odporność na stres i radzenie sobie z emocjami jest jeszcze nie rozwinięte jak u dorosłego człowieka, a przecież dorośli też zgrzytają zębami. Radziłbym pomóc rozładować emocje u dziecka oraz pomóc mu w trudnych sprawach dla niego oraz odwiedzić stomatologa żeby ocenił starcia zębów. Jeżeli są starcia, też nie panikować, będzie córka miała jeszcze zęby stałe :), ale starć w stałym uzębieniu już bym nie lekceważył.
Łukasz Pawlak