Zgubiłam tabletkę i zamiast niej wzięłam tę przeznaczoną na kolejny dzień - czy dobrze zrobiłam?

Witam, dziś, tj. 17 sierpnia, zgubiłam tabletkę antykoncepcyjną. Nie wiedząc co robić zażyłam tabletkę przeznaczoną na dzień jutrzejszy. Znalazłam tutaj podobny wątek, aczkolwiek nie jestem pewna czy to samo się tyczy moich tabletek - Q*** (tabletki czterofazowe). Zgubiłam tabletkę przeznaczoną na dzień 13. I teraz nie wiem, czy dobrze zrobiłam? Czy muszę stosować dodatkową antykoncepcję? Czy nie będzie problemu, że zamiast 28 tabletek ja zażyję ich 27? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Anita.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani postąpić zgodnie z zaleceniami producenta (znajdzie je Pani w ulotce).