Zgubiona pierwsza tabletka antykoncepcyjna a skuteczność

Witam, nie mam pierwszej tabletki antykoncepcyjnej - gdzieś mi się zgubiła. Czy mogę rozpocząć opakowanie od drugiej tabletki drugiego dnia cyklu i czy jeśli pominę tę pierwszą tabletkę, której nie mam będę zabezpieczona przed ciążą?

Witam serdecznie, w treści zapytania nie podaje Pani istotnej informacji na temat wcześniejszego przyjmowania tabletek. Jeżeli jest to Pani pierwsze opakowanie, to może Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek od drugiego dnia cyklu od drugiej tabletki. W takiej sytuacji zabezpieczenie obserwowane jest dopiero po tygodniu regularnego przyjmowania tabletek. Oznacza to, że przez pierwsze siedem dni powinna Pani stosować dodatkowe metody zabezpieczenia. Może Pani również rozpocząć stosowanie tabletek od drugiego opakowania w pierwszym dniu cyklu. Przy takim postępowaniu, nie ma wskazań do dodatkowej antykoncepcji. Jeżeli jest to Pani kolejne opakowanie, to proszę rozpocząć przyjmowanie tabletki od drugiej z blistra w wyznaczonym do tego dniu. Wydłużenie zalecanej przez producenta przerwy skutkuje zniesieniem działania antykoncepcyjnego i również wymaga stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Pozdrawiam