Ziarnica złośliwa i wyniki badań po chemioterapii i radioterapii

Witam. Choruje na ziarnice złośliwą od roku,jestem po chemioterapii (do 12.08.2015) i radioterapii (do 08.10.2015).wynik badań jaki ostanio dostałem z dnia 10.12.2015 mówi : Wynik badań nie wskazuje na obecność choroby rozrostowej o wysokim gromadzeniu 18FDG .Całkowita odpowiedz metaboliczna na zatosowane leczenie (CR) w skali Deauville2.Czy to oznacza że jestem zdrowy ,czy jednak wracamy do leczenia? Chce dodać ze wróciły poty nocne i gorączka. Pozdrawiam Sławomir C

Wynik badania PET-CT wskazuje na CR - całkowitą remisję. To nie oznacza, że jest Pan wyleczony a o tym, że choroba w chwili badania wycofała się po leczeniu. Nadal pozostaje Pan w obserwacji. Nawrót jakichkolwiek dolegliwości wymaga konsultacji, jednak nie można zapominać, zę pacjenci onkologiczni także czasem chorują na błahe infekcje. Nie zawsze objawy wskazują tylko na nawrót choroby.

Witam.
Wg opisu badania, jak sądzę PET (PET-TK), nie stwierdza się aktywności choroby i osiągnięto całkowitą remisję (CR). Czyli jest Pan zdrowy.

Natomiast niepokoi mnie fakt występowania nocnych potów i gorączki.
Nie pisze Pan jak długo występują, czy towarzyszą im inne objawy i dolegliwości.
Może to być tylko zbieg okoliczności, np. infekcja grypowa, inna infekcja lub też zupełnie inna przyczyna niezwiązana z przebytą chorobą.
Ale ponieważ są to również objawy, które mogą towarzyszyć ZZ i świadczyć o wznowie to należy wykluczyć taką możliwość.
W pierwszej kolejności musi się Pana dokładnie zbadać lekarz. Może to być np. internista/lekarz rodzinny. Jeśli nie znajdzie on przyczyny w/w dolegliwości wtedy będzie konieczna konsultacja u prowadzącego hematologa.
Opcja druga (w zależności od dostępności) może się Pan od razu skonsultować z hematologiem.

Proszę też pamiętać
Około 80% wszystkich chorych na nowotwór poddanych chemioterapii choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.