Ziarniniak po zabiegu z kwasem hialuronowym

Podejrzewam u siebie powikłanie po kwasie hialuronowym, a dokładniej ziarniniak. Kwas miałam wstrzyknięty rok temu, a czuje po prawej stronie grudkę, która jest twarda. Co z tym teraz zrobić? Zabieg wykonywała kosmetyczka i już nie chce do niej wracać, brak zaufania. Przeczytałam w internecie ze łuszczyca mogła być przeciwwskazaniem a nie zostałam o tym powiadomiona. Czy przez łuszczycę nie można ogólnie aplikować już kwasu? Proszę mnie pokierować co zrobić z tą zmianą w ustach , gdzie się udać i jak przebiega leczenie takiego ziarniniaka?

Proszę z problemem zgłosić się do doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, najpewniej depozyt kwasu należy rozpuścić, a w przyszłości radzę zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywac u lekarza.

Łuszczyca należy do grupy chorób autoimmunologicznych. U chorych na łuszczycę ( a na pewno w fazie aktywnej) może się zdarzyć powikłanie w postaci grudek czy nawet ziarniniaków po zabiegu z implantacją kwasu hialuronowego. Warto zgłosić się do zaufanego lekarza medycyny estetycznej aby ocenił problem i ewentualnie rozpuścił depozyt lub skierował do dobrego chirurga aby go usunął,

Pozdrawiam
Katarzyna Mudel