Zielone kupki po karmieniu

Witam! Nasza mala ma 3 tygodnie od ponad tygodnia robi zielone kupki nie ma goraczki ani nie wymiotuje wyglada na zdrowe dziecko jednak kupki sa bardzo czesto prawie przy kazdym karmieniu. Jezeli chodzi o.moja diete to wyeliminowalam mleko krowie jednak kolor sie nie zmienia co moze byc przyczyna?

Milena Lubowicz

Przyczyn może być wiele, duże prawdopodobieństwo, że to jednak reakcja na coś z pokarmu, czego nie jest w stanie dobrze strawić. Wyeliminowała Pani mleko czy wszystkie produkty mleczne? Proponuję wizytę u pediatry, która oceni jak dziecko się rozwija, jak przybiera na wadze i czy jest powód do niepokoju.
Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z nietolerancją jakiegoś składnika w Pani diecie lub problemy z trawieniem pokarmu . Warto dodać także, że podobne objawy mogą być związane ze stosowaniem żelaza.