Zielone stolce u 5-miesięcznego dziecka

Moja córka skończyła 5 miesięcy i jada zupki oraz deserki dostosowane do swojego wieku i od 4 dni zaczęła robić bardzo mocne zielone kupy bez śluzu i krwi, do tej pory tak nie miała zawsze robiła żółte. Czy mam powody do obaw?Czy powinnam się martwić? Proszę o pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

W pierwszej kolejności należy przeanalizować czy w jadłospisie znajdowały się zielone warzywa. Sam kolor stolca nie jest kluczowy. Najważniejsza jest jego postać, czy są domieszki śluzu/krwi. Jeśli nie występują bóle brzucha, stolce biegunkowe, gorączka, itd. to nie ma powodów do niepokoju.