Zielone stolce u 6-miesięcznej córki

Moja córka skończyła 6 mcy karmiłam ją piersią. od urodzenia robiła brzydkie kupki wodniste zielone pieniące się jak skończyła 3tygodnie pojawiły się nitki krwi.kolejno zaczęłam odstawiać nabiał, jajka, kurczaka, gluten.Gdy miała 3mce zaczęłam podawać delicol kupy się poprawiły, ale alergia została wszystkie objawy AZS tydzień temu alergolog kazał przestawić ją na Nutramigen , kupy są strasznie śmierdzące szaro zielone przed każdą płacze a w ostatniej pojawiły się nitki żywo czerwonej krwi.

Lek. Paweł Baljon

Przyczyną zielonego zabarwienia stolca niemowlaka może być spożywanie mleka modyfikowanego wzbogaconego o żelazo. Dopóki dziecko wydaje się zadowolone i nie ma problemu z zaparciami, nie należy martwić się na zapas kolorem kału. Powodem zielonego odcienia stolca może być również żółtaczka. Niemowlęta zmagające się z tą chorobą mogą mieć ciemnozielone lub zielonkawe kupy. Ten objaw zwykle ustępuje samoistnie, gdy dziecko wraca do zdrowia. Sugerowałbym kontrolne badania i wizytę u pediatry.