Zielone stolce ze śluzem u 4-miesięcznego dziecka

witam. mamy 4 misieczna corke i od jakichs 2 tyg pojawily sie zielone kupki ze sluzem. wczesniej kupki byly bardzo rozwodnione az sie "wylewaly". dziecko jest karmione piersia (tylko) i zaczello zabkowac. doczytalismy ,z takie kupki przy zabkowaniu pojawiaja sie w trakcie zabkowania? czy mamy podstawy do martiwenia sie?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Konsystencja i zabarwienie stolca oraz częstość wypróżniania może się zmieniać wraz z wiekiem. Jeśli dziecko prawidłowo przybiera na wadze, nie gorączkuje, w kale nie znajduje się krew, obfity śluz, ropa i nie występują inne objawy, nie należy się zamartwiać. Jeśli stan dziecka Państwa zaniepokoi, należy skonsultować się z pediatrą.