Zielone, wodniste kupki i wysypka na twarzy u 3-tygodniowego dziecka

Witam, mój 3 tygodniowy synek robi ogromne, zielone, wodniste kupki już trzeci dzień. Jest to jedyna kupka w ciągu dnia. Poza tym na całej buzi ma wysypkę (położna stwierdziła trądzik). Co to może oznaczać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,
opisane objawy najczęściej są wynikiem alergii czyli uczulenia na białko zawarte w mleku jakim dziecko jest żywione. Należy skonsultować sie z pediatrą i dobrać właściwy pokarm. Czasem potrzebne są również leki.
z poważaniem,

J.Zachwieja