Zielono-żółty katar u dziecka po usunięciu trzeciego migdałka

witam, moja 3,5 letnia córeczka tydzień po zabiegu usunięcia trzeciego migdała i przycięciu bocznych dostała kataru dokładnie takiego jak miała wcześniej czyli zielono - żółta gęsta wydzielina z nosa. powtarza się sytuacja z ubiegłego roku, kiedy to ciągły katar był przyczyną wizyt u lekarzy a także skierowaniem na zabieg usunięcia migdała, po którym miało być już dobrze tymczasem powtarza się to samo. Chyba, że ten katar,jest efektem odblokowania i teraz spływa z zatok i minie?błagam o radę.

Tak może minie. Ale z tego noska trzeba zrobić wreszcie wymaz, posiew i antybiogram. Ropny stan zapalny nosa i zatok spowoduje odrost trzeciego migdałka.