Zielony katar pomimo antybiotyku u dziecka

Dzien dobry, mam do Panstwa takie pytanie. Moja corka juz 5 dni bierze Rulid na zapalenie gardla i oskrzeli. Miala tez ostry bol ucha przed rozpoczeciem antybiotyku. Dzisiaj zauwazylam, ze corka ma gesty zielony katar. Czy to oznaka, ze antybiotyk nie dziala? Czy mam sie udac z nia do laryngologa? bo bylysmy tylko u pediatry, z gory dziekuje za odpowiedz

Czy to była infekcja bakteryjna? Był jakiś posiew pobrany? Dlaczego od razu był podany antybiotyk? Ze względu na ból ucha? Ja myśle ze konieczna konsultacja ponowna kontrola u pediatry i laryngologa