Zielony katar u 3-latki

witam, moja 3 letnia córka ma katar, ale wydzielina jest zielona i strasznie cięzka do wysmarkania(gęsta i żelowata).Czy to objaw jakies infekcji ucha albo zatok?Dodam, że chodzi do przedszkola i cięzko i katar jest przewlekły Dziekuję

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli zauważyła Pani zmianę charakteru kataru proponuję udać się do pediatry. Konieczne jest badanie lekarskie aby można byłoby mówić o przyczynie.