Zielony katar u 5-latka

Witam. Mój 5-letni synek przedszkolak od dwóch tygodni ma zielony katar. W poprzednim tygodniu, po wizycie u lekarza rodzinnego dostał antybiotyk, bo miał nacieki na gardle. Nic jednak nie pomógł. aha, ciągle też odchrząkuje. Czy to chrząkanie i zielony katar to objawy jakiejś infekcji bakteryjnej? dodam, że nie gorączkuje.

Milena Lubowicz

Przyczyn zielonego kataru może być wiele, zarówno infekcja bakteryjna jak i wirusowa mogą dawać taki objaw. Wszystko zależy od objawów towarzyszących oraz badania dziecka.
Pozdrawiam