Zielony kolor stolca u 5-miesięcznego dziecka

Witam.Mój syn ma pięć miesięcy i nadal robi zieloną kupkę.Mieszkam we Francji i tutaj lekarz rodzinny i od dzieci powiedział że ma taką kupkę bo organizm nie nadąża trawić i za szybko wydala z organizmu.Czy może tak być to nie wiem i czy trzeba zrobić jakieś badania.Dodam że od drugiego m. ż jest karmiony butelką.Mleko miał zmieniane.Wagę ma bardzo dobrą i wzrost też.Waży 6.500 przy wzroście 64 cm.Nie jest ani chudy ani gruby.Proszę o odpowiedz.Joanna

jeśli rzeczywiście dziecko ma problemy z trawieniem mleka to proponuję podać mu lek pomagający trawic mleko : DELIKOL( zawiera enzym laktazę potrzebny do trawienia mleka, ) poza tym podać florę bakteryjna jaką podaje się przy antybiotykoterapii np. Dicoflor, Lakcid, Triflora lub inny jaki tam we Francji sprzedają te bakterie też pomagają w produkcji enzymów potrzebnych do trawienia mleka... Są też specjalne mleka dla niemowląt nietolerujących mleka np. Bebilon Pepti jest mlekiem częściowo "strawionym" więc dziecko lepiej je toleruje. Zielony stolec to nie jest norma.