Zielony stolec u 32-latki

Dzien dobry, co oznacza zielony stolec? Czasami mi sie taki zdarza, normalnej konsystencji (raz na kilka miesiecy).Jak juz sie zdarzy to trwa to od 3-5 dni. Nie jest to zwiazane z pokarmem, gdyz nie jem szpinaku/brokul/salaty czy szczawiu. Rok temu bolala mnie lewa strona podbrzusza, teraz zdarza sie to sporadycznie. Mialam TK jamy b. i bylo ok. Czy powinnam sie martwic, jakie badania zrobic? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznieZielony stolec często sygnalizuje, że pokarm przeszedł przez jelito szybciej niż normalnie powinien (nazywa się to przyspieszonym pasażem jelitowym), jeszcze zanim żółć mogła zmienić kolor z zielonego w brązowy. Rozwolnienie przyspiesza pasaż jelitowy. Tak więc jakikolwiek czynnik powodujący rozwolnienie może w konsekwencji prowadzić do tego, że mamy zielony stolec.