Zimna stopa po operacji żylaków nogi

Witam, Jestem 5 dni (23.05.2014) po operacji żylaków lewej nogi .(wycięcie żyły odpiszczelowej i żylaków kończyny dolnej) Od dwóch dni mam zimną stopę a także dziwne uczucie jakby wewnątrz nogi spływała zimna ciecz .Przyjmuję Fraxiparynę i leki przeciwbólowe, noszę całodobowo pończochę uciskową II stopnia,a także staram się mieć cały czas nogę do góry. Moje pytanie brzmi czy te objawy są normalne wyniku przeprowadzonego zabiegu? Pozdrawiam i z góry Dziękuje za odpowiedz

Należy zdecydowanie odciążyć kończyny, utrzymywać ją uniesioną. Można spróbować zastosować pończochę I stopnia ucisku. Jednak zdecydowanie jest to czas na kontrolę lekarską po zabiegu (5-6 dzień).