Zimne dłonie a słabe krążenie

Witam, Mam bardzo wielki problem: Czly czas mam zimne rece. Bylem z tym u lekarza, wyslano mnie na badania krwi lecz nic zlego ie wykazaly i powiedzial ze moge isc do domu ale nie powuiedzial co z moimi rwkoma i nogami. Slyszalem ze to moze chodzic o slabe krazenie chyba ta doktorka tez cos o tym muwila ale nie jestem pewny. Co moge z ty,m zrobuic? Jak sie przytulam do dziewczyny to ona zamarza. Prosze o pomoc

Witam!
Przyczyn marznięcia dłoni i stóp jest wiele. Na niektóre mamy wpływ np.
- palenie papierosów (nikotyna obkurcza naczynia)
- za mało ruchu - słabsze krążenie
- emocjonalna natura, dużo stresów
Z niektórymi przyczynami jest trudniej:
- skłonność do niskiego ciśnienia tętniczego (z biegiem lat przechodzi)
- anemia (ale miał pan morfologię, więc nie w tym problem)

Proszę spróbować więcej się ruszać, rzucić palenie (jeśli Pan pali), wyciszyć się. Oczywiście dbać o odpowiednie obuwie, skarpety i rękawiczki. Unikać skrajnych temperatur wody podczas mycia rąk. Jeśli w dalszym ciągu ta dolegliwość będzie Pana mocno niepokoić może Pan skorzystać z pomocy np. Kliniki Zimnych Dłoni i Stóp: http://kapilaroskopia.pl/index.php