Zimne dłonie i palce u stóp a możliwość wykonania badań

Witam, mam problem z zimnymi dłońmi i palcami u stóp, ważę 56 kg, staram się odżywiać zdrowo, często ćwiczę i nic to nie daje, nie wiem jakie badania powinienem zrobić żeby wykryć dany problem ;p, pomoże ktoś?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zimne dłonie i stopy mogą być spowodowane zaburzeniami w krążeniu lub mieć podłoże hormonalne. W pierwszej kolejności radziłabym się udać do lekarza rodzinnego, który po badaniu zaleci dalszą diagnostykę. Sądzę, że warto byłoby sprawdzić poziom hormonów tarczycy, ewentualnie wybrać się do reumatologa.
Pozdrawiam