Zimne dłonie i ręce u niemowlaka

Witam. Mój prawie 9 miesieczny synus jest zdrowym wesołym dzieckiem .od pewnego czasu zauważyłam ze czesto ma lodowate ręce i nóżki. Czesto gdy biorę go do siebie do łóżka nad ranem cały jest zimny. W domu jest ok 20 stopni w jego pokoiku gdzie sie bawi i spędza większość czasu temperatura nie spada poniżej 21 stopni. Generalnie preferuje wychowanie bez przegrzewania ale teraz zakładam mu ciepla bluze, rajstopki i kapciuszki kiedy bawi sie w domu. Mimo to wciaz raczki ma zimne. Co to oznacza ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Konieczne jest badanie lekarskie aby można byłoby coś więcej powiedzieć.

Milena Lubowicz

Być może to kwestia osobnicza i Pani dziecko już tak ma. Warto jednak porozmawiać z pediatrą i rozważyć konsultację reumatologiczną pod kątem obserwacji w kierunku objawu Raynaulda.
Pozdrawiam