Zimne dłonie i stopy na tle nerwowym

witam mam pytanie mam ciagle zimne stopy i dłonie ijest mi ciagle przez to zimno bylam u lekarza i pani doktor powiedziała ze to na tle nerwowym i zlecila pic herbate z imbirem lecz nic nie pomaga pomimo grubych skarpet stopy mam tak zimne jakbym trzymala w lodowce morze powinnam pojsc do innego lekarza zapytać bo jak bylam dzieckiem to tez miałam zimne stopy i dłonie.

Witam. Tendencja do zimnych dłoni i stóp związana jest indywidualnym funkcjonowaniem układu krążenia i zazwyczaj nie świadczy o groźnych patologiach. Wskazane jest jednak przeprowadzenie bezpośredniego badania lekarskiego i ocena funkcji tarczycy (TSH), gdyż opisane objawy mogą być wynikiem jej niedoczynności.