Zimne dłonie i stopy, siniaki i kropki pod skórą

Witam mam 14 lat Ostatnio zauważyłam u siebie dosyć niepokojące objawy: -bardzo zimne, wręcz skostniałe dłonie i stopy - siniaki powstające bez powodu - czerwone, jakby przykrwione kropki pod skórą -wysuszone usta - nasilony trądzik - blada, w niektórych miejscach aż przeźroczysta skóra - często chodzę zmęczona i senna -często boli mnie głowa aż chwilami przestaje widzieć -nie mogę się na niczym skupić - często drętwieją mi kończyny Z góry dziękuję za pomoc

Konieczna pełna konsultacja i badania Objaw Rayneaud: zimne siniejące kończyny, tendencja do skurczu naczyń może wystąpować sam lub towarzyszyć innym zaburzeniom
Do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji, zależnie od objawów
Potrzebna ocena stanu ogólnego i neurologicznego!
Na razie zdrowa regularna dieta, gorące gotowane dania, zupy, imbir,
Ciepłe ubranie aby unikać wychładzania i dalszego skurczu naczyń!
Pozdrawiam