Zimne kończyny i drętwienie oraz bezsenność

witam, mam 18 lat, 164cm wzrostu i 52kg, od dłuższego czasu(nie zależnie od pory roku) mam zimne kończyny, całe nogi są zaś sine i w drobnych plamkach, czasami występuje również drętwienie. Do tego mam problemy z utrzymaniem równowagi, cierpię na bezsenność, przez co w dzień jestem przemęczona, mam problem ze skupieniem na czymś uwagi, a paznokcie i włosy są bardzo łamliwe. Co może mi dolegać?

Opisywane objawy wskazują na zaburzenia krążenia obwodowego, może zespół Rayneaud, ale moga być też objawem zaburzeń naczyniowych w przebiegu choroby autoimmunologicznej, niedoczynności taczycy, niedoborów witaminowych
Morfologia, OB, CRP, ANA, ANCA, TSH, żelazo , d-dimery, mogą być przydatne do ustalenia diagnozy
Ważne regularne gorace posiłki, ciepłe ubranie, unikanie wychłodzenia ,