Zimne nogi i ręce a czerwone i gorące stopy w upalne dni

często mam zimne nogi i ręce. na stopach mam popękane naczynka tzw pajączki. stopy są często czerwone i gorące w upalne dni. Łatwo się męczę przy bieganiu, brakuje mi powietrza. o czym to może świadczyć? gdzie się zwrócić o pomoc? Dziękuję za odpowiedż.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Proponowałbym konsultację u internisty lub reumatologa, gdyż takie objawy mogą być powodowane niektórymi chorobami reumatologicznymi.