Mężczyzna , 21 lat Witam miesiąc temu po zjedzeniu hamburgera oblały mnie zimne poty zrobiło mi sie nie dobrze i zwróciłem treść zołądka, całą nic wtedy czułem się osłabiony za dwa dni sutuacja się powtórzyła a nie jadłem nic co mogło by mi zaszkodzić potem za 2-3 dni o podobnej porze to samo najpierw osłabienie potem fale gorąca poty biegunka i wymioty. Wczoraj to samo dzieje sie tak co 2-3 dni czasem co 5 i trwa od miesiąca juz mialem tak 5x około. Co to moze być. Nie trwa to długo zazwyczaj zwymiotuje i jest o
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Po jakich posiłkach występują objawy? Sugeruję skontrolować poziom glukozy, badanie kału w kierunku pasożytów? Do rozważenia wizyta u gastroenterologa.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Biegunka – Biegunka to zaburzenie trawienia, którego głównym objawem są częste wypróżnienia, zmieniona konsystencja kału, upłynnienie go i zwiększenie jego ilości. Biegunka może być spowodowana przez infekcje, różne stany chorobowe układu trawiennego, czynniki emocjonalne, psychiczne i neurowegetatywne wzmagające perystaltykę jelit, przewlekłe stany zapalne jelit.
  • Wymioty – Wymioty to jeden z odruchów obronnych organizmu. Jest to nagły wyrzut treści pokarmowej na zewnątrz z żołądka, przez przełyk i jamę ustną. Wymioty to częsty niecharakterystyczny objaw kliniczny wielu chorób. Przyczyny wymiotów mogą być związane z przewodem pokarmowym, ale nie tylko, także z chorobami OUN oraz ze stosowaniem niektórych leków.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: