Zimne poty, rozdrażnienie i ból piersi po usunięciu płata tarczycy

Jestem 2 lata po usunieciu lewego plata tarczycy moje wyniki to TSH 0.22 F3 4.40 F4 12.7 biore thyrex 75mg i tyję jestem na diecie dlaczego ,dodam że męczą mnie zimne poty jestem rozdrażniona bolały mnie piersi ale od 2 miesięcy zażywam rigevidon i jest ok prolaktyna w normie czy powinnam zażywać pigułki i co robić proszę o rade
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań do przyjmowania antykoncepcji w formie tabletek. Inną kwestią jest fakt zgłaszanych dolegliwości ściśle związanych z tarczycą. Warto wybrać się na kontrolę do swojego endokrynologa. Być może konieczna będzie modyfikacja dawki leku.