Zimne ręce a ich przemrożenie

Witam chodzi o zimne ręce jak tylko poczuje chłód to robią się będę jak u trupa bolą i po jakiś 20minutach wracają do normy i rękawiczki nie pomagają nie pale na nic choruje jeżdżę często rowerem dość długie trasy ma 36lat i mam to od15 roku życia wtedy jak pamiętam bardzo mocno zmarzly mi ręce i włożyłem je pod ciepła wodę bolało i to bardzo czy to ma jakiś związek dziękuję za odpowiedź

Witam,
być może cierpi Pan na chorobę/objaw Raynauda (blednięcie palców rąk na zimnie/w stresie, ból i powrót do prawidłowego stanu po kilkunastu minutach)
Proponowałabym wizytę u lekarza rodzinnego, możliwe iż konieczne będzie włączenie leczenia farmakologicznego, aby objawy nie nawracały.

pozdrawiam