Zimne ręce i nogi a stosowanie leków na poprawę krążenia

Witam.Mam zimne rece i nogi ? Czy to może być od złego krążenia krwi? Lekarz chciał mi przepisać Polfilin na krążenie, czy to dobry lek?Mam żylaka na prawej nodze .

Marznięcie rąk i stóp często ma związek z niskim ciśnieniem systemowym (np. 90/60). Przy spadkach ciśnienia atmosferycznego dochodzi wtedy do nasilenia objawów. Może też kołatać serce w takiej sytuacji. Może tez być sytuacja nadmiernej aktywacji układu współczulnego (autonomiczne unerwienie - niezależne od naszej woli) - stanowi podstawę fenomenu Raynaud (do sprawdzenia w sieci). Jeśli pali się papierosy to należy pamiętać, że 1 papieros zapalony zamyka mikrokrążenie na około 4-5 godzin. Konieczne jest więc rzucenie. Polfilina nie rozwiązuje sprawy i nic nie pomoże w praktyce. Należy wykonać USG Dopplera tętnic kończyn dolnych i górnych. Czasami zmiany dyskopatyczne w kręgosłupie też generują takie dolegliwości.

Witam , wymaga Pani diagnostyki! Prosze zwrócić się do lekarza rodzinnego , który powinien zbadać Panią i zalecić ew. badania diagnostyczne!!! z.żurawski