Zimne stopy i ból nogi - co robić?

Witam. Od jakiegoś czasu moje stopy są non stop mrożąco zimne. Nie jestem w stanie nic na to poradzić, śpię w gorącym pokoju, na noc i całymi dniami noszę grube skarpety - jednak to nic nie pomaga, gdy dotykam stóp są strasznie zamrożone, czuję jakbym w środku miała kostki lodu. Nie wiem co robić. Od wczoraj dodatkowo towarzyszy mi promieniujący ból od śródstopia, problemy z poruszaniem się oraz promieniowanie bólu aż po udo. Dolega mi to w nodze, która właśnie jest najzimniejsza (lewa). Nie wiem co robić, zaczynam się martwić. Błagam o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdeccznie,
Uczucie zimnych stóp najprawdopodobniej ma związek z  zaburzeniem krążenia krwi w kończynach dolnych. Jeżeli nagle pojawia się silny ból nogi może to oznaczać ostre niedokrwienie kończyny. Wówczas należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Takie stany często wymagają interwencji chirurgicznej.
Pozdrawiam