Zimne stopy i dłonie oraz uczucia chłodu

Witam, od dziecka zmagam się z problemem zimnych stóp i dłoni, jednak od kilku lat mój problem stał się prawdziwym przekleństwem. Gdy temp spada poniżej 25 st a ja siedzę w miejscu np. praca to zaczynam dygotać z zimna, śpię pod ciepłą kołdrą ibw skarpetach nawet latem. Dodam, że regularnie biegam i staram się zdrowo odżywiać, tarczycę również mam zdrową, morfologia i ekg książkowe. powinnam zacząć przyjmować jakieś preparaty, zrobić badania, udać się do specjalisty?

Witam. Regulacja krążenia obwodowego jest sprawą bardzo indywidualną. Jeśli podstawowe badania krwi nie wykazują nieprawidłowości raczej nie ma Pani powodów do niepokoju. Warto jednak zgłosić się do lekarza poz który przeprowadzi bezpośrednią ocenę częstości pracy serca, ciśnienia tętniczego itd.