Zimne stopy i dłonie, podwyższone ciśnienie oraz problemy z koncentracją a miażdżyca

Jak wyglada diagnoza miazdzycy, gdzie moge sie udac? Od zawsze pamietam u siebie zimne stopy i dlonie, mam 25 lat, podwyzszone cisnienie, widze u siebie problemy z koncentracja, zapamietywaniem, przez ponad 5 lat palilem papierosy w duzych ilosciach, 2+ paczki dziennie. Czy miazdzyca tutaj pasuje?

Nie pasuje pana młody wiek, ale może pan mieć inne problemy związane z naczyniami ( które nikotyna dodatkowo uszkadza ). Proszę udać się do lekarza POZ, który będzie mógł pana dokładnie zbadać i zlecić dodatkowa diagnostykę/leczenie.